Taneční oddíl Move Around

V Žabčicích působí pod Sokolem taneční oddíl Move Around, který navštěvuje celkem 94 dětí. Ty jsou rozděleny do 6 věkových skupin.

Nově od roku 2024 jsou do tanečního oddílu Move Around zahrnuty i skupiny působící ve Velkých Němčicích, celkem 91 dětí v 5 skupinách.

Tanečky pro nejmenší od 2 let Žabčice

Tanečky pro nejmenší děti od 2 let probíhají každé pondělí ve 2 lekcích - dopolední od 9,30 a odpolední od 15,30. Hodinová lekce probíhá společně s rodiči.

Baby děti předškoláci 4 - 6 let Žabčice

Baby děti ve věku od 4 do 6 let trénují každou středu od 16,30. Děti již zvládají být na lekci bez rodičů, jejich seznamování s rytmem, hudbou a tancem je z velké části vyplňováno hrou a zábavnými prvky výuky.

Mini děti 6 - 8 let Žabčice

Mini děti ve věku 6 – 8 let z 1. a 2. třídy základní školy trénují každé pondělí v 16,30. Za hodinový trénink se věnují kromě kondiční a fyzické přípravě také výuce tanečních sestav, formací a pohybovým a tanečním hrám.

Děti 1 mladší 8 - 10 let Žabčice

V 17,30 ve středu na Baby děti navazují tréninkem Děti 1 mladší ve věku 8 - 10 let. Tato skupina trénuje už celých 90 minut a kromě výše zmíněných aktivit se zaměřují také na základy tanečních technik a breakdancové a akrobatické prvky. Zatancovat si mnohdy dojíždí i děti z širokého okolí, nejen ze Žabčic, Unkovic a Přísnotic, ale také z Židlochovic, Hrušovan u Brna, Pouzdřan, Opatovic nebo také z Přibic.

Děti 2 starší 10 - 12 let Žabčice

Ve čtvrtek trénují skupinky Děti 2 starší 10 - 12 let. Jsou rozdělení na nesoutěžní 15,30 - 17,00 a na soutěžní pokročilou skupinu 17,00 - 18,30.

Junioři 12 - 18 let Žabčice

Nejstarší tanečnice ze Žabčic trénují 2x týdně, v úterý a ve čtvrtek 18,30 - 20,00. Tyto juniorky mají již několikaleté taneční zkušenosti, takže se s nimi více do hloubky věnujeme tanečním technikám a stylům tance. Zaměřujeme se také na taneční battly a improvizaci v tanci.

Velké Němčice

Baby děti předškoláci 4 - 6 let Velké Němčice

Baby děti ve věku od 4 do 6 let trénují ve Velkých Němčicích každou středu od 15,30.

Mini děti 6 - 8 let Velké Němčice

Mini děti ve věku 6 – 8 let z 1. a 2. třídy základní školy trénují ve Velkých Němčicích každou středu v 17,00.

Děti 1 mladší 8 - 10 let Velké Němčice

V pátek ve 14,30 ve Velkých Němčicích trénuje skupina Děti 1 mladší ve věku 8 - 10 let.

Děti 2 starší 10 - 12 let Velké Němčice

V pátek ve Velkých Němčicích navazuje na mladší trénink skupinky Děti 2 starší 10 - 12 let. Jsou to již děti se soutěžními zkušenostmi.

Junioři 12 - 18 let Velké Němčice

Nejstaršími tanečnicemi je skupina juniorek, která ve Velkých Němčicích trénuje každý čtvrtek 15,00 - 16,30.