Taneční oddíl Move Around

V Žabčicích působí pod Sokolem také taneční oddíl Move Around, který navštěvuje celkem 75 dětí. Ty jsou rozděleny do 5 skupin. Nově od roku 2024 jsou do tanečního oddílu Move Around zahrnuty i skupiny působící ve Velkých Němčicích, celkem 4 skupiny..

Mini děti

Nejmladší z nich - mini děti ve věku 5 – 7 let trénují každé úterý v 16 hodin v celkovém počtu 23 tanečníků (21 dívek a 2 chlapci). Za hodinový trénink se věnují kromě kondiční a fyzické přípravě také výuce tanečních sestav, formací a pohybovým a tanečním hrám. V prosinci vystoupily Mini děti na svém prvním vystoupení na Move Around Vánoční Show ve Velkých Němčicích, kde měly s formací „Trolíci“ velký úspěch.

Děti 1 hobby začátečníci

V 17 hodin na ně navazují tréninkem děti začátečníci ve věku 8 - 12 let. Tato skupina 22 dětí trénuje už celých 90 minut a kromě výše zmíněných aktivit se zaměřují také na základy tanečních technik a breakdancové a akrobatické prvky. Zatancovat si mnohdy dojíždí i děti z širokého okolí, nejen ze Žabčic, Unkovic a Přísnotic, ale také z Židlochovic, Hrušovan u Brna, Pouzdřan, Opatovic nebo také z Přibic.

Děti 2 pokročilí

Úterní tréninkový den zakončuje v 18,30 skupina dětí pokročilých 8 - 12 let, kteří se v celkovém počtu 22 tanečnic připravují na taneční soutěže. Minulý rok zaznamenaly již první velké úspěchy, holky si vozily ocenění a medaile z regionálních i celorepublikových soutěží. Nakonec loňskou sezonu zakončily účastí na Mistrovství České republiky Mia Dance festival v Praze, odkud si odvezly titul 6. nejlepší formace České republiky. Tyto děti mají již několikaleté taneční zkušenosti, takže se s nimi více do hloubky věnujeme tanečním technikám a stylům tance. Celý úterní den se dětem věnuje lektorka Žaneta Nejezchlebová.

Junioři

Nejstarší skupina 8 žabčických tanečnic juniorek ve věku 13 – 18 let trénuje už dvakrát týdně lektorka Sára Ďurajková z Brna. Holky se schází každé pondělí v 18,30 a každou středu v 16,30 v Sokolovně a kromě výše zmíněných činností praktikovaných i u mladších dětí se zaměřují také na taneční battly a improvizaci v tanci. Na podzim minulého roku se juniorky dokonce zúčastnily tzv. Taneční Ligy, soutěže v improvizaci, kterou pořádá Czech Dance Organization v Brně. Začátkem února zase skupina nejstarších holek juniorek a také skupina pokročilých dětí vyjely na víkendové soustředění v SVČ Horizont v Ivančicích. Věnovaly se tam dokončení soutěžních tanečních formací, se kterými koncem března vyjedou na první taneční soutěže letošního roku.